WP-RecentComments 1.7 - en to fa translation catalogue (27 entries)

en: Loading
fa: بارگزاری

en: Anonymous
fa: ناشناس

en: Pingback:
fa: بازخوان:

en: Trackback:
fa: بازتاب:

en: on
fa: در

en: &laquo; Newest
fa: &laquo; تازه‎ترین

en: &laquo; Newer
fa: &laquo; تازه‎تر

en: Older &raquo;
fa: قدیمی‎تر &raquo;

en: &laquo; Back
fa: &laquo; بازگشت

en: Recent Comments
fa: دیدگاه‎های تازه

en: Title:
fa: عنوان

en: Number of comments to show:
fa: تعداد دیدگاه‎ها برای نمایش:

en: (at most 20)
fa: (حداکثر 20)

en: Length of each comment:
fa: طول هر دیدگاه

en: Show post titles.
fa: عنوان نوشته را نشان بده.

en: Show pingback comments.
fa: بازخوان ها را نشان بده.

en: Show trackback comments.
fa: بازتاب‎ها را نشان بده

en: Show author avatars.
fa: آواتور نویسنده را نشان بده.

en: The size of avatars:
fa: اندازه‎ی آواتور

en: The position of avatars:
fa: مکان آواتور

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: The default avatar:
fa: آواتور پیش‎فرض

en: Show navigator buttons.
fa: تگمه های ناوبری را نشان بده.

en: Show the comments from administrators.
fa: دیدگاه های مدیر را نشان بده.

en: Convert emoticons like <code>:-)</code> and <code>:-P</code> to graphics on display.
fa: کدهایی مثل <code>:-)</code> یا <code>:-P</code> را به خندانک های گرافیکی تبدیل کن.

en: The most recent comments
fa: تازه‎ترین دیدگته‎ها
